Změna stravy a život s potravinovou intolerancí

Když Vám Food Detective ™ indikuje pozitivní výsledky, znamená to zvýšenou produkci protilátek na konkrétní potravinu a její nesnášenlivost organismem. Reakce mohou být mírné, střední nebo silné.

Jakmile zjistíte, že jste intolerantní na danou potravinu, doporučuje se vyloučit tuto „reaktivní” potravinu minimálně na 3 měsíce.

Když prostřednictvím testu zjistíte více pozitivních výsledků, ze začátku může být pro Vás příliš obtížné vyloučit všechny potraviny najednou, proto by mohlo být jednodušší:
a) nejdříve se vyhýbat potravinám se střední až silnou reakcí
b) střídat potraviny vykazující mírnou reakci

První myšlenky na vyloučení určité potraviny z Vašeho jídelníčku (možná dokonce i té nejoblíbenější) bývají v mnohých případech dost skličující. Někteří lidé se cítí prvních pár dní po vyloučení potraviny hůř a ačkoli to s určitými potravinami může být těžké, je třeba vydržet.

Pokud jste ve stádiu vyloučení určité potraviny, pokuste se využít její náhradu. Existuje více alternativ, než si myslíte.
Část o vyvážené stravě Vám poskytne informace týkající se nejčastěji se vyskytujících reaktivních potravin.

Zjištění, že máte potravinovou intoleranci, neznamená konec světa, je to jen začátek jiného způsobu stravování. Uvidíte, že odstranění problémové potraviny Vám umožní žít plnohodnotnější život bez příznaků, kterými jste trpěli celý svůj život.

Vaše zkušenosti s testem Food Detective™.