Food Detective přichází s novým testem na histaminovou intoleranci

Food Detective bude mít brzy ve své nabídce jednoduchý samodiagnostický test na přítomnost diaminooxidázy v těle. Díky tomuto testu si dokážete snadno a rychle ověřit, zda často opakující se symptomy prokážou histaminovým intoleranci (HIT) jako příčinu Vašich přetrvávajících problémů a potíží po konzumaci určitých potravin.

Test identifikuje množství koncentrace enzymu diaminoxidáza (DAO), jehož nízká nebo nedostatečná koncentrace, případně nesprávná funkce může způsobovat vzestup hladiny histaminu, čímž se aktivují nechtěné symptomy histaminové intolerance.

Samodiagnostický HIT test

Samodiagnostický HIT test představuje efektivního pomocníka i při tvorbě jídelníčku v rámci nízkohistaminové diety. Eliminací potravin s vysokým obsahem histaminu ze své stravy můžete předejít a zabránit různým zánětům anebo poškození střevní sliznice.

Před samotným testováním doporučujeme pozorně přečíst celý postup a důkladně zkontrolovat, zda je testovací souprava kompletní podle přiloženého návodu a zda je bez jakýchkoliv poškození.

Při pravidelném užívání antihistaminových léků doporučujeme užívání přerušit alespoň na 1 týden před provedením testu, protože by tyto léky mohly výrazně ovlivnit výsledky testu. Pokud si však nejste jisti, zda můžete užívání antihistaminik přerušit, poraďte se se svým lékařem.

V případě jakýchkoliv otázek nebo doplňujících informací k novému samodiagnostickému HIT testu nás neváhejte, prosím, kontaktovat telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.

Samodiagnostický test na otestování histaminové intolerance bude v našem e-shopu dostupný již brzy.