Rozdíly mezi potravinovou alergií a intolerancí

Bojujete s bolestmi hlavy, žaludku, nadýmáním či kožními problémy, které se často opakují? Spouštěči mohou být právě potraviny, po jejichž konzumaci organismus zareaguje. Dokážete však přesně říci, zda se jedná o potravinovou alergii nebo intoleranci?

Poznejte rozdíly mezi alergií a intolerancí na potraviny. Díky správné analýze a identifikaci potravin tak dokážete správně eliminovat nevhodné potraviny, vhodně je nahradit a upravit stravovací plán alternativními potravinami.

Prostudujte si naši infografiku a ujistěte se, že poznáte hlavní rozdíly mezi potravinovou alergií a potravinovou intolerancí.

Rozdíly mezi potravinovou alergií a intolerancí

Výstraha před vážnými onemocněními díky symptomům potravinové alergie a intolerance

Neřešení často opakujících se symptomů u potravinové alergie může mít fatální následky. Týká se to zejména těch lidí, kteří spouštěcí potraviny neumějí okamžitě identifikovat z důvodu většího množství alergií.

Pokud trávicí trakt oslabený např. stresem, infekcemi anebo léky neustále zatěžujeme nevhodnými potravinami, můžeme se dopracovat k tzv. syndromu zvýšené propustnosti střeva. Do krve se dostanou nedostatečně natrávené molekuly potravin, toxiny a bakterie.

Lidé, kteří trpí na potravinovou intoleranci a včas neidentifikují škodlivé potraviny, si tím dlouhodobě poškozují svůj organismus. Časem může vést ke chronicky zhoršenému zdravotnímu stavu a způsobit syndrom dráždivého tračníku, nadýmání, průjem, opakované stavy úzkosti, deprese, hypertenzi nebo migrénu.

Řešení symptomů potravinové alergie nebo intolerance

Máte podezření na potravinovou intoleranci podle často opakovaných symptomů? Nečekejte příliš dlouho a zabraňte nežádoucím zdravotním potížím způsobených intolerancí na některou potravinu. Test na potravinovou intoleranci zprostředkovanou IgG přesně identifikuje potraviny, které jsou hlavními spouštěči problémů.

Pokud jste u sebe zaznamenali příznaky potravinové alergie IgE, doporučujeme se poradit se svým praktickým lékařem nebo alergologem o možnosti testování.

Ačkoli potravinová alergie většinou trvá po celý život, potravinové intolerance se můžete zbavit jednoduše a poměrně rychle. Je zapotřebí správně identifikovat problémové potraviny, eliminovat je a nahradit je vhodnými alternativami.