Máte zdravotní potíže, ale příznaky nenaznačují potravinovou intoleranci? Nebo Vám test FoodDetective vyšel negativně a Vy přesto tomu pociťujete těžkosti? 

Cambridge Nutritional Sciences Ltd. nabízí řadu doplňkových laboratorních testů, které pomohou určiť specifické zdravotní problémy.
Po objednání testu Vám bude doručen set na odebrání vzorku. Na analýzu stačí kapka krve z prstu. Odebraný vzorek nám zašlete a výsledek Vám bude doručen do 10-14 pracovních dní. 

 

 

CELIAKIE
Celiakie je autoimunitní choroba, která je způsobená trvalou nesnášenlivostí glutenu (lepku). Postihuje zejména tenké střevo. Příčinou je abnormální aktivace vlastního imunitního systému těla, pokud zaregistruje přítomnost lepku. Toto onemocnění se může vyvinout v jakémkoliv věku.

Příznaky celiakie: únava, letargie, zvracení, bolesti hlavy, úbytek hmotnosti, průjmy, vředy v ústech, dušnost.

Pociťujete některé z těchto příznaků? Objednejte si test a pozitivní výsledek konzultujte se svým lékařem, který Vám nasadí léčbu a Vy se tak zbavíte nepříjemných obtíží.

 

 

ŠTÍTNÁ ŽLÁZA
Štítná žláza je uložená na přední straně krku. Její úlohou je produkce hormonů, které řídí celkový metabolizmus, ukládání vápníku do kostí a vývoj mozku ve fetálním období. Náš imunitní systém může napadnout buňky naší štítné žlázy – tento stav se nazývá autoimunitní onemocnění štítné žlázy a vede k hypotyreóze nebo hypertyreóze.

Hypertyreóza- nadměrná činnost štítné žlázy se projevuje úbytkem hmotnosti, bušením srdce, vysokým krevním tlakem, zvýšenou chutí k jídlu, chvěním rukou, pocením, zvětšením štítné žlázy, zánětem spojivek a dalšími problémy s očima.

Hypotyreóza- snížená činnost štítné žlázy se projevuje depresí, záchvaty paniky, přibíráním na hmotnosti, zvýšenou hladinou cholesterolu, migrénami, křečemi nebo hypoglykémií. Pociťujete některé z těchto příznaků?

Objednejte si test a pozitivní výsledek konzultujte se svím lékařem.

 

VITAMÍN D

Vitamín D je „sluneční“ vitamin, je to vlastně prohormon, který naše tělo produkuje z cholesterolu. Protože jde o prohormon, ovlivňuje celý organizmus. Jeho receptory byly objevené v skoro každém typu lidské buňky, od mozku až po kosti. Vitamín D je jako prohormon produkován ve Vaší pokožce po vystavení slunečnímu svitu a následně je přeměněn do účinné hormonové formy. Nedostatek vitaminu D způsobuje zhoršení vstřebávání vápníku z potravy a při dlouhodobém nedostatku vede k rachitidě – křivici u dětí, zhoršuje průběh osteoporózy u dospělých, zapříčiňuje měkkost a lámavost kostí. Vitamín D chrání před roztroušenou sklerózou, revmatoidní artritidou, srdečními onemocněními a mnohými nemocemi nervového systému.

Objednejte si test a předejděte tak chorobám, které nedostatek vitaminu D vyvolává.