Jak pomohl mně…

Před pád dny jsme obdrželi příběh manažerky Lucie, která žije díky FoodDetective nyní plnohodnotnější život. Stojí za přečtení, asi se v něm někteří najdete :)

V září 2016 jsem pár dní po jedném traumatickém zážitku dostala neuvěřitelnou tělesnou reakci. Měla jsem opuchlý obličej, kožní záněty na obličeji i na těle, dokonce i oči jsem měla jakési oteklé jako kdyby mě píchla celá rodinka včel. Začala jsem postupně improvizovat a vysadila jsem lepek, vyhýbala se prachu a všem parabenům v kosmetice, ale nic to na stavu neměnilo. Začala jsem chodit ke kožnímu jako na klavir, předepsal mi silně kortikoidní masti a ještě horší léky (prednisol), který mi jemně stav pokožky nárazově zlepšil, ale o vedlejších účincích se asi nemusím rozepisovat.

Přibrala jsem, nálada byla jako na houpačce, celé špatně. Po 4 měsících trápení jsem si ve stavu nejvyšší nouze objednala úplnou náhodou Food Detective. Na FB se mi pripletla reklama a úplně podvědomě jsem ho koupila a hned ten večer jsem si ho i udělala. Vyšla mi intolerance na mléko a vejce ….. tohle mě fakt nenapadlo. Vejce ani mléko jsem nikdy neřešila, maximálně jsem preferovala bezlaktózové mléko, což ale teď vím, že situaci při intoleranci na mléčnou bílkovinu neřešilo.

Po striktním vysazení VŠECH mléčných výrobků, vajec a hovězího masa se mi neskutečně stav zlepšil . Kortikoidní léky jsem vysadila dávno před testem, čili jsem čekala návrat špatného stavu a dosud … ťuk, ťuk, ťuk …. se držím. Po vysazení zjištěné nežádoucí potraviny ze stravy se mi konečně vrátil život do normálních kolejí a nepřeháním když řeknu, že už jsem měla pocit, že potřebuji kromě kožních i psychiatra :) Nyní se učim fungovat na novém principu stravování, je to na začátku trošku náročnější – myslím příprava jídla, ale dostupnost alternativních rostlinných výrobků v obchodech mi situaci usnadňuje.

Takže díky za existenci FoodDetective …. mně pomohl mega :)

Lucie